Gotowi na każdą ewentualność – broszura prewencyjna

Udostępnij

Świadomość stanowi gwarancję przetrwania

Doczekaliśmy trudnych czasów, w których świat zmaga się z zagrożeniem korona-wirusem. Strach powoduje wyciszenie racjonalnych zachowań, a liczyć zaczyna się instynkt przetrwania. Masowy wykup produktów spożywczych sypkich czy papieru toaletowego, stał się już bohaterem internetowych memów. To w sumie dobrze, bo dystans i humor pozwala nam zachować zdrowy rozsądek.

Obecna sytuacja uświadamia nam, że musimy nauczyć się, jak zabezpieczyć się na wypadek zagrożenia. 

test

Podstawowe pytania

Zagrożenia przybiera różne formy. Mimo, że wypadki czy katastrofy naturalne są niejako wpisane w nasze życie, zawsze są niespodziewane i powodują dezorientację. Musimy zmienić sposób myślenia, uświadomić sobie, że każdy z nas może stać się poszkodowanym w wyniku takich zdarzeń. Pożar, powódź, czy epidemia nie wybiera i może dotknąć każdego. W związku z tym, musimy zadać sobie pytania:

  • Czy jestem odpowiednio przygotowany?
  • Czy jestem w stanie pomóc sobie i innym w takich sytuacjach?

Zaufanie państwowym systemom pomocy

Pamiętamy, że w obliczu katastrof, władze wdrażają specjalne zasady obowiązujące w państwie. I do tych wytycznych obywatele obowiązkowo muszą się stosować. Należy też zaufać służbom, takim jak straż pożarna, lekarze i pogotowie ratunkowe, którzy  udzielają pomocy w sytuacjach codziennych. Na pomoc czasem należy poczekać. Dlatego każdy z nas powinien posiadać umiejętności niezbędne do tego, by przetrwać.  

Dobrze zaopatrzony dom

Minione dni, pokazały nam, że każde gospodarstwo domowe powinno posiadać zapas produktów żywnościowych i napojów na 1 – 2 tygodnie. Ale wszystko z umiarem! Papier toaletowy nie nadaje się do spożycia. 

Już wkrótce

W kolejnych artykułach z tej serii, opiszemy Wam jak dokładniej się zabezpieczyć: jak zaopatrzyć spiżarnię, opowiemy o alternatywie na wypadek awarii systemów grzewczych i energetycznych, o roli radia, internetu i domowym zapasie baterii. Podkreślimy wagę bagażu awaryjnego. zabezpieczenia dokumentów, przypomnimy telefony alarmowe i szczegółowo opowiemy o zagrożeniach (powodziowych, typu CBRN, pożarowych i wynikających z ekstremalnych warunków atmosferycznych). Bądźcie w gotowości!

 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.