Gaz pieprzowy i psy – musisz to wiedzieć

Udostępnij

Powiedzenie, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, nie wzięło się bez powodu. Już sam proces ich ewolucji i oswajania przez człowieka tysiące lat temu pokazuje, jak istotną część naszego świata, stanowią nasi czworonożni pupile.

Każdy pies jest wspaniały, zepsuć go może nieodpowiednie wychowanie. Dlatego też ważne jest, by od szczenięcia odpowiednio psa poprowadzić. Jeśli nam się uda, zyskamy u boku lojalnego przyjaciela. Psy ze względu na rasę, mają różne temperamenty. Mogą dzielić nasze zainteresowania, tak jak psy myśliwskie, czy też pomagać nam w codziennym życiu – psy przewodniki, czy psy stróżujące.

Niestety nie wszystkie psy są przyjaźnie nastawione do ludzi, zdarza się, że bywają agresywne. Tylko w samym Pruszkowie, w okresie od stycznia 2009 r. do czerwca 2012 r. odnotowano 237 przypadków pogryzień przez psy1.

Pamiętaj, że nie jest to powód do paniki, a tym bardziej do odczuwania niechęci, czy złości względem psów. Jeśli niepokoi Cię myśl, że Ty lub Twoi najbliżsi moglibyście zostać zaatakowani przez bezpańskiego lub nieodpowiednio dopilnowanego czworonoga, pamiętaj o zachowaniu środków bezpieczeństwa. Dzięki temu możesz uniknąć ewentualnych problemów. Musisz pamiętać o tym, by nie uciekać – wtedy pies zacznie Cię gonić. Bądź spokojny, nie wykonuj gwałtownych ruchów, nie próbuj atakować psa. Nie okazuj strachu, spróbuj przegonić psa, np. ponosząc głos, a w razie potrzeby, użyj środków ochrony.

Pamiętajmy o tym, że naszym celem jest ochrona nas samych, a nie skrzywdzenie zwierzęcia. Konieczne jest jednak działanie szybkie i skuteczne, które umożliwi Ci ratunek. Wiele osób przekonało się już, że jednym z najskuteczniejszych środków ochrony w takich sytuacjach, jest gaz pieprzowy. To produkt niedrogi, kompaktowy i skuteczny! Może odeprzeć agresywny atak, nie powodując przy tym trwałego uszkodzenia ciała psa lub długotrwałego cierpienia zwierzęcia.


Na Sharg.pl znajdziesz różne gazy pieprzowe do odpierania ataków agresywnych zwierząt, których działanie jest krótkoterminowe i humanitarne. Nasze gazy zostały tak opracowane, aby były bezpieczniejsze dla Ciebie, Twoich zwierząt domowych, a nawet atakującego zwierzęcia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się czterech rzeczy, które powinieneś wiedzieć o psach i gazie pieprzowym.

Czy gaz pieprzowy powstrzyma atakującego psa?

Odpowiedź brzmi: TAK. Gaz pieprzowy jest jednym z najlepszych sposobów na powstrzymanie atakującego Cię agresywnego psa lub innego zwierzęcia, W ofercie sklepu, mamy specjalnie dedykowane gazy pieprzowe z oznaczeniem ANTI-DOG. Są to kompaktowe gazy które można nosić w kieszeni, torebce, nerce etc, podczas spacerów, joggingu lub jazdy na rowerze. Co najważniejsze, ich efekty są tymczasowe, ale trwają wystarczająco długo, abyś mógł uciec w bezpieczne miejsce.

Gazy dostępne na rynku, występują w różnych pojemnościach. Warto rozważyć zakup większej pojemności, gdyż w razie potrzeby możesz odstraszyć więcej psów, czy innych, niebezpiecznych zwierząt. Możesz także powtórzyć serie, jeśli pies, z którym się zetknąłeś, nadal atakuje.

Gazy pieprzowe z oferty Sharg.pl mają zasięg powyżej 3 metrów, co pozwala zatrzymać atakującego psa, zanim zdąży do Ciebie dojść. To daje Ci możliwość ucieczki. Po spryskaniu psa udaj się w bezpieczne miejsce i poinformuj o ataku lokalne służby pod numerem 112. Zapewnisz w ten sposób bezpieczeństwo innym, potencjalnie narażonym na atak zwierzęcia, jednocześnie dbjąc także o psa, który Cię zaatakował. Służby postarają się odnaleźć jego właściciela, lub przewiozą go do schroniska.

Gaz pieprzowy gwarantuje ochronę nie tylko Tobie, Twoim przyjaciołom, dzieciom lub członkom rodziny. Może chronić także zwierzęta lub psy które Wam towarzyszą. Jeśli jesteś właścicielem psa, na pewno wiesz że, niektóre zwierzęta mogą stać się wyjątkowo agresywne, gdy spotykają inne psy. Od lat na szczytach popularności niemal wszystkich sklepów militarnych znajduje się gaz pieprzowy. Za jego sukces odpowiada cały szereg istotnych zalet, które posiada ten środek obronny. Niewątpliwie największą jest skuteczność, jaką zapewnia gaz pieprzowy, jego działanie jest w stanie rozbroić nawet najbardziej postawionego napastnika. Niewielki obłok sprawia, że agresor porzuca swoje zamiary i jedyne o czym marzy to aby przestać ronić łzy. Inną zaletą są poręczne wymiary pojemnika z gazem pieprzowym. Bez problemów zmieści się w każdym plecaku, a nawet zazwyczaj przepełnionej torebce damskiej. Choć, aby posiadać gaz pieprzowy nie są wymagane żadne pozwolenie to jego specyfika sprawia, że warto poświęcić trochę czasu na naukę skutecznego używania. Koniecznie trzeba nauczyć się kontrolować, w którą stronę skierowany jest wylot, aby nie rozpylić substancji we własną twarz. Należy również opanować w jaki sposób używać gaz pieprzowy w otwartych przestrzeniach, aby powiew wiatru nie skierował wypuszczonego gazu w naszą stronę.Zapobieganie atakowi pozwala uniknąć poważnych obrażeń zarówno Twojego psa, ale także zwierzęcia atakującego. 

Czy gaz pieprzowy może zabić psa?

Nasze gazy pieprzowe przeciw psom to specjalnie opracowane formuły. Dbamy o to, aby te produkty cechowało skutecznie działanie, a jednocześnie by były to substancje nie zagrażające życiu zwierzęcia. Psy mają niezwykle wrażliwe nosy, oczy i uszy, więc ilość gazu potrzebna do powstrzymania ich agresji nie jest tak duża, jak wobec ludzi.

Spryskanie agresywnego psa podrażni nos, oczy i skórę, czasowo go obezwładniając, nie powodując długotrwałego uszkodzenia, jeśli gaz zostanie prawidłowo zastosowany.

Upewnij się, że używasz gazu pieprzowego specjalnie opracowanego dla psów! Mają niższe stężenie pieprzu niż spraye, które mają powstrzymywać ataki ludzi lub niedźwiedzi.

Czy gaz pieprzowy w sprayu jest legalny?

Tak, gazy pieprzowe w Polsce są w pełni legalne. Dopuszczalne jest stosowanie gazu pieprzowego do samoobrony. Mając do czynienia z agresywnym zwierzęciem, należy postępować według własnego uznania. Zastosuj gaz pieprzowy wtedy, kiedy chcesz uniknąć kontaktu ze zwierzęciem lub jeśli nie możesz go powstrzymać, krzycząc na niego, by odszedł.

Gaz pieprzowy stanowi także humanitarną alternatywę ochrony przed atakiem ze strony innych ludzi. Z drugiej strony, gazu pieprzowego nie należy nadużywać. Nie należy go stosować jako metody treningowej dla jakiegokolwiek zwierzęcia, w tym psów! Nie należy go też oddawać w ręce nikogo, kto mógłby go nadużywać wobec zwierząt. W Polsce istnieją przepisy dotyczące okrutnego zachowania wobec zwierząt, które mają na celu powstrzymanie i ukaranie tego rodzaju niewłaściwych zachowań.

Jak skuteczny jest gaz pieprzowy przeciw psom?

Wiele osób, które mają za sobą spotkanie z agresywnym psem, może poświadczyć że, gaz pieprzowy jest niezwykle skuteczny przeciw psom i jednocześnie nie wyrządza im krzywdy. Gazy pieprzowe oferują niedrogą, przenośną i niezawodną dodatkową ochronę przed atakami psów.

Jeśli martwisz się agresywnymi psami, dobrze jest mieć przy sobie przenośny gaz pieprzowy opracowany przeciw psom, taki jak ProTect Anti-Dog.

Bądź bardziej pewny siebie na zewnątrz i bądź bezpieczniejszy dzięki gazom pieprzowym z naszej oferty! Masz pytania? Zostaw komentarz.

Źródło
1 http://kwartalnik.csp.edu.pl/download/21/24948/Pokasanialudziprzezpsy.pdf
Udostępnij

Author: Sharg.pl

Firma Sharg działa na rynku od 1991 roku. Zdobyła ogromne doświadczenie i zaufanie wśród klientów. Priorytetem firmy Sharg jest dostarczanie najwyższej jakości towarów bezpośrednio od producentów. Sharg to miejsce dla pasjonatów artykułów taktycznych i outdoorowych, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy interesujesz się tą tematyką i potrzebujesz broni na zawody strzeleckie, czy też liczy się dla Ciebie bezpieczeństwo i szukasz gazów pieprzowych, dzięki którym poczujesz się pewnie. W swojej ofercie posiadamy produkty znanych i cenionych na rynku producentów, którzy na pewno nie zawiodą Twoich oczekiwań. Sharg to przemyślana i dopracowana oferta skierowana do wymagającego klienta. W firmie Sharg praca wynika z pasji a nie z obowiązku, co sprawia, że właśnie tutaj artykuły militarne nabierają nowego wymiaru. Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych. Życzymy udanych zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.