Ekologia w Sharg – lead free

JSB lead free świadomość ma znaczenie
Udostępnij

Jak już zdążyliście zauważyć na podstawie wcześniejszych tekstów, temat ekologii traktujemy poważnie. Dlatego też w siedzibie Sharg.pl zwracamy uwagę na to, co możeby zmienić na lepsze. 

Ekologia w Sharg - lead free at ShargPL

Wyłącz światło

Staramy się nie zostawiać włączonych świateł, komputerów bez potrzeby. Gdy odchodzimy od stanowiska pracy, wyłączamy monitor. Podobnie z ładowarkami od telefonów komórkowych – nie zostawiamy ich w gniazdkach, jeśli nie ładujemy telefonu. Kawę pijemy w pracy, nie przynosimy ze sobą kubków ze znanych sieciówek. To małe kroki, które wchodzą nam w nawyk i stają się oczywistymi elementami dnia codziennego

Lead Free

Jednym z zagrożeń dla środowiska są metale ciężkie w ziemi. Nie da się tego wyeliminować całkowicie, wiemy o tym dobrze także przez wzgląd na specyfikację naszej pracy. Ich naturalny poziom nie stanowi zagrożenia. Dopiero po przekroczeniu norm robią się niebezpieczne. 

Aby wyjść na przeciw potrzebom klientów dla których takie aspekty mają znaczenie, Sharg posiada w swojej ofercie specjalną linię śrutu JSB pod nazwą „Lead Free”. 

Exact King Lead Free cal .25 pierwszy bezołowiowy (Pb Free) śrut firmy JSB w kalibrze 6.35 mm – opakowanie 150 szt. Dzięki niezliczonej liczbie testów uzyskano doskonały śrut bezołowiowy (staranniej wykonany niż śrut tradycyjny) które zapewnia dokładność równą lub w wielu przypadkach lepszą niż śruciny wykonane z ołowiu! Mimo że jest nieco lżejszy od tradycyjnego ołowiu, uzyskuje znacznie wyższe prędkości oraz dokładność na poziomie śrutów zawodniczych.

Nietuzinkowy śrut bezołowiowy

Cechy, które wyróżniają serię śrutów Exact to przede wszystkim wysoka jakość i precyzja wykonania oraz doskonałe wyważenie. Przyczyniają się do większej celności przy strzelaniu na duże odległości. Celność ta jest wynikiem płaskiego toru lotu i małego opadu na dużych dystansach, które śrut zawdzięcza zaokrąglonej główce (Round), redukującej opór powietrza. Śrut charakteryzuje się stabilną trajektorią lotu również podczas podmuchów wiatru.

Polecany do mocnych wiatrówek Hatsan PCP m.in. AT44, BT-65, GALATIAN, GLADIUS, BULLBOSS, NOVA, TROPHY, HERCULES oraz modeli sprężynowych również ze sprężyną gazową VORTEX m.in. MOD 55S, MOD 70, MOD 80, MOD 90, MOD 95, MOD 125, MOD 135, TORPEDO 150, TORPEDO 155, Striker EDGE, Striker AR, Apachi 1100X, AirTact, AriTact ED, SpeedFire*.

Wiedza to potęga

Warto wiedzieć, że rynek oferuje tego typu produkty. Jeśli jest to dla Ciebie ważne, to dobrze – to, co możesz zrobić dla środowiska, to jak najmniej w nie ingerować, chociażby poprzez zmniejszenie skali produkcji odpadów, czy świadomy wybór podczas zakupów. 

 

*informacje pochodzą ze strony produktu: https://sharg.pl/product-pol-111525-Srut-JSB-Diabolo-Exact-King-Lead-Free-6-35mm-150szt-1008-02-150.html

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.