Domowe przedszkole

Udostępnij

Domowego przedszkola ciąg dalszy. Teoretycznie, przedszkola są otwarte ale uważam, że to bez sensu. Po tak długiej izolacji dzieci przyniosą z przedszkola większość możliwych katarów, kaszli i innych przeziębień. Dlatego, już do wakacji, zostajemy w domu. Co zrobić, by nie zanudziła nas codzienność? Dziś polecę Wam kilka nowych aktywności. 

Zajęci się nie nudzą

Jeśli Wasze pociechy ciągle domagają się malowania, wycinania, czy szycia nowych maskotek, zaproponujcie im wyplatanie makramy. Wystarczy nauka kilku podstawowych splotów i na prawdę każdy uplecie własną ozdobę do domu. To również ciekawy pomysł na prezent. A wiecie, co jest najlepsze? Ta radość z tego, że tworzymy coś własnoręcznie – to na prawdę nie do zastąpienia.

 

Książeczki i zagadki. U nas chyba nigdy to się nie znudzi. Taktyczna Córka mogłaby tak spędzać wiele godzin. Uwielbia to. Mamy różne książeczki: począwszy od tych z łamigłówkami, naukę liter, liczenia, pisania, kolorowanki zwykłe i kolorowanki wodne, książki z naklejkami i inne. Nic, tylko wybierać i robić. Warto zaopatrzyć się w takie książeczki w czasie promocji w popularnych dyskontach, ja zawsze kupuję hurtem, bo u nas to dobry sposób na naukę i zabawę w jednym. 

Własne planety

Wraz z Taktyczną Córką bardzo lubimy odkrywać nowe rzeczy (nowe dla niej). Ostatnio bardzo na czasie jest Układ Słoneczny. Planety są interesujące, odległe, tajemnicze, różne od siebie nawzajem. Dlatego bardzo chciałyśmy mieć własne. 

Potrzebowałyśmy do tego gliny samoutwardzalnej – z niej powstały planety. Najpierw uformowane zostały kulki różnej wielkości, które schły około 2-3 dni. Później malowałyśmy je ulubionymi farbami akrylowymi, które nie wymagają użycia wody. Zostały przyklejone klejem na gorąco do przestrzeni kosmicznej, której funkcje pełni rolka, pomalowana farbami na kosmiczne kolory. Wokół rolk zawinięty był nowy dywan). W sumie już nie taki nowy, ale ja zawsze zostawiam w domu rolki, folie, kartony – potem wraz z Taktyczną Córką przetwarzamy to plastycznie. 

Pamiętajcie, żeby słuchać siebie nawzajem. Zwracajcie uwagę na potrzeby dziecka, na to czym zaczyna się interesować i co ciekawiło je do tej pory. Pamiętajcie też o czasie dla siebie. Dziecko patrząc na to, jak realizujecie swoje pasje uczy się, jak ważne jest to, by te pasje posiadać. 

Udostępnij

Author: Taktyczna Mama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.