Target – rewolwer Pietta 1858 z regulowanymi przyrządami celowniczymi RGT44

Rewolwer Pietta 1858 Remington New Model Army Target kal. 44 (RGT44)

Remington 1858 New Army Target .44

Jest to sześciostrzałowy, kapiszonowy, rewolwer czarnoprochowy firmy Remington w kalibrze .44, ładowany odprzodowo z ramą stalową zamkniętą oksydowaną na czarno. Model Target posiada możliwość regulacji przyrządów celowniczych co ma na pewno bardzo ułatwi strzelanie precyzyjne.

Krótka historia

Remington, był pierwszym rewolwerem produkowanym z tzw. szkieletem zamkniętym (rama stalowa zamknięta). Broń posiadała możliwość wymiany pustego bębna na nowy załadowany. Bęben cylindryczny z prostokątnymi wycięciami dla zatrzasku bębna. Lufa wkręcana w szkielet. Produkowany w dwóch kalibrach, .36 cal model Navy (dla marynarki) oraz .44 cal model Army (dla armii).

O wersji Pietta

Target jest rewolwerem ze stalową ramą, oksydowana na czarno. Okładziny chwytu zostały wykonane z drewna orzechowego. Rewolwer ma oktagonalną lufę o długości 8″, ze skokiem gwintu 1-30″. Osłona spustu rewolweru Remington 1858 New Army Target wykonany została z mosiądzu, co daje bardzo klimatyczny i miły dla oka wygląd. Remington ma mechanizm naciągania języka spustowego umożliwiający dwie pozycje: pół napiętą przeznaczoną do zakładania kapiszonów na kominki oraz napiętą w celu oddania strzału. Pod lufą znajduje się w pełni funkcjonalny pobojczyk – dźwigniowy (stempel), umieszczony zawiasowo pod lufą rewolweru, przeznaczony do dociskania kul ołowianych w komorach bębna.

Gdzie kupić to cudo?

Oczywiście na naszej stronie internetowej! Rewolwer jest w pełni funkcjonalną bronią palną dostępną bez  zezwolenia! Więcej informacji znajdziecie w poniższym linku: