Kupiłeś wiatrówkę? Zobacz, czym najlepiej z niej strzelać

Dziś prezentujemy Wam tekst da nieco bardziej zaawansowanych użytkowników. Dla tych, którzy wybrali już interesujący ich sprzęt a teraz czeka ich wybór niezbędnych akcesoriów. Jeśli zdecydowałeś się na zakup wiatrówki, pora zastanowić się, czym będziesz z niej strzelać.

Cechy charakterystyczne śrutu
Podstawowymi wartościami opisującymi śrut są:

1. Rodzaj śrutu
  2. Kaliber
  3. Waga
  4. Kształt

Jeśli wiesz, jakiego rodzaju bronią dysponujesz, czyli znasz jej parametry, to na ich podstawie dobierasz odpowiedni śrut. Najistotniejszy jest kaliber – waga produktu czy ilość śrutu w opakowaniu jest różna i zależy od tego, czego potrzebujesz. Nie jest to produkt drogi, dlatego polecamy zakup kilku opakowań, różnych typów, np. o odmiennej wadze. Dziś polecimy Ci kilka produktów. Liczymy, że pośród nich znajdziesz ten, który sprawi, że osiągniesz najlepsze wyniki.

Śrut od południowych sąsiadów
Jednym z wiodących producentów śrutu na rynku, jest czeska firma JSB założona w 1991 roku. Stoi za nią wieloletnie doświadczenie i wiedza Josefa Schulza, byłego strzelca i trenera sportowego. Kiedy jego kariera sportowa dobiegła końca, zdecydował się wykorzystać zdobyte umiejętności i zaangażował się w produkcję amunicji śrutowej do broni pneumatycznych. Unikalna technologia zastosowana podczas produkcji, połączona z pasją i zaangażowaniem twórcy, przyniosła korzyści.

Obecnie produkty JSB są znane i cenione na rynku. Charakteryzuje je precyzja i dokładność, dostępne są w 32 krajach. Ich renoma związana jest także z dbałością o sam produkt – ręcznie kontroluje się jakość, a więc sprawdza się go za pomocą szkła powiększającego i mikrometru. Śruciny odkształcone, zarysowane lub niepełne są eliminowane i odsyłane do recyklingu. Aby wyeliminować uszkodzenia produktu, zaprojektowano specjalne opakowania, które eliminują ewentualne uszkodzenia wynikające m.in. z luzów w opakowaniu czy problemów w transporcie. Śrut tej marki uważany jest za najlepszy śrut produkowany do precyzyjnego strzelectwa sportowego i rekreacyjnego.

Jeśli chodzi o produkty tej marki, niewątpliwie warte uwagi są te zaprezentowane poniżej:

1. To zupełna nowość – najnowszy, bezołowiowy produkt od JSB – seria Match, znana i ceniona przez użytkowników. Seria ta bowiem, przede wszystkim charakteryzuje się stabilną trajektorią lotu i uważana jest za najlepszą amunicję stosowaną na zawodach ISFF. Nowość Free-Lead powstała w wyniku wielu testów, jest więc produktem dopracowanym i wykonanym z najwyższą starannością. Eliminacja ołowiu sprawia, że jest to śrut lżejszy, dzięki czemu osiąga wyższsze prędkości niż śrut tradycyjny. To produkt wart przetestowani

Polecamy: https://sharg.pl/product-pol-111523-Srut-JSB-Green-Match-Lead-Free-4-5mm-200szt-1005-02-200.html

2. Ten śrut, to coś dla tych, którzy posiadają najmocniejsze wiatrówki FAC, dostępne na rynku, Jest najcięższy przez co udaje się uzyskać stabilny tor lotu pocisku przy energii 50 J+, ale także przy mocnych wiatrówkach 70 J+.

Polecamy:https://sharg.pl/product-pol-110330-Srut-JSB-Exact-King-Heavy MKII-6-35mm-150szt-546498-150.html

Niemiecka precyzja
Kolejnym spośród cenionych i wiodących producentów śrutu na rynku jest firma Haendler & Natermann Sport GmbH. Historia tej marki sięga lat 30 XIX wieku, wiec spodziewać się można po niej produktów spełniających wszystkie wymagania kupujących. To firma, której ideą jest innowacyjność, rygorystyczna wręcz kontrola jakości i otwarcie na potrzeby klientów.

Ich oferta jest bardzo bogata, poniżej zaprezentujemy tylko przykładowe produkty.

1.To produkt używany w czasie konkurencji Field Target, przeznaczony do strzelania na średnich dystansach. Cechuje go niska wrażliwość na podmuchy wiatru i dobre skupienie przestrzelin. Z kolei aerodynamiczna konstrukcja zapewnia wyską siłę uderzenia i penetracje. Wykonany jest ze specjalnego stopu ołowiu i pozostawia minimalny osad w lufie.

Polecamy: https://sharg.pl/product-pol-110996-Srut-H-N-Field-Target-Trophy-4-52mm-500szt-92104520005.html

2. Ten śrut przeznaczony jest do strzelania na dalekich dystansach. Jest idealny do rozbijania celów i polowań na szkodniki. Zaokrąglona główka typu Round redukuje opór powietrza.

Polecamy: https://sharg.pl/product-pol-109519-Srut-H-N-Sniper-Magnum-4-5mm-300szt-99134500003.html

Owocna współpraca

1. Kolejnym, wartym poznania produktem jest śrut Hatsan Vortex Supreme, będący owocem współpracy marki Hatsan z wspomnianą powyżej, niemiecką marką HN Sport. Ten śrut uznawany jest za najbardziej optymalny do wiatrówek marki Hatsan. Przeznaczony do użytkowania na średnich dystansach, cechuje go doskonałe skupienie przestrzelin a aerodynamiczna konstrukcja gwarantuję wysoką siłę uderzenia.

Polecamy: https://sharg.pl/product-pol-111038-Srut-Hatsan-Vortex-Supreme-5-53mm-500szt-92105530005HT.html

2. Poniższy produkt przeznaczony do do mocnych wiatrówek pneumatycznych marki Hatsan Arms. Wykonany ze specjalnego stopu o niskiej zawartości ołowiu pozostawia minimalny osad w lufie. Dedykowany do strzelań na średnich dystansach.

Polecamy: https://sharg.pl/product-pol-111037-Srut-Hatsan-Vortex-Supreme-4-51mm-500szt-92104510005HT.html

Zachęcamy do zapoznana się z wideo-recenzjami produktów Hatsan Vortex Supreme, które znajdują się na stronie sharg.pl, tuż pod specyfikacjami produktów.

Jak widzisz śrutów na rynku jest bardzo dużo. Nie bagatelizuj tego zagadnienia!  To jak skutecznie będziesz strzelać, zależy od wielu kwestii – twojego doświadczenia, warunków pogodowych, rodzaju broni, ale także od tego, na jaki śrut sie zdecydujesz. Wybierz ten, który będzie dla Ciebie najlepszy.