Grizzly 63 ml Cone – najmocniejszy gaz pieprzowy dostępny na rynku!

Grizzly 63 ml Cone - przeznaczony wyłącznie do obrony przed zwierzętami niedźwiedziami, dzikami oraz agresywnymi psami. W przypadku ataku skieruj dysze w nozdrza zwierzęcia.

Grizzly 63 ml Cone

To najmocniejszy ręczny miotacz gazu pieprzowego dostępny na rynku już w naszej ofercie! Produkt przeznaczony do ochrony osób aktywnych fizycznie oraz zawodowo: biegaczy, rowerzystów, spacerowiczów, listonoszy, leśników, żołnierzy itp. Mieszanka o silnie wzmocnionej formule 4 mln SHU, 26.4% OC w poręcznym pojemniku. Zawsze przy sobie! Przeznaczony wyłącznie do obrony przed zwierzętami: niedźwiedziami, dzikami oraz agresywnymi psami. W przypadku ataku skieruj dysze w nozdrza zwierzęcia.

Gazu Grizzly 63 ml Cone, nie wolno stosować wobec ludzi! Producent ani sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikające z użycia produktu przeciw ludziom!

Pojawianie się dzikich zwierząt na terenach zurbanizowanych stało się poważnym dzisiaj problemem. Wraz ze zmianami cywilizacyjnymi zmianie ulegają zwyczaje zwierząt, które coraz głębiej zapuszczają się w obszary zabudowane. Podchodząc coraz bliżej domostw, zwierzęta przyzwyczaiły się do obecności człowieka, stając się mniej płochliwe. Może się okazać, że agresywny pies, dzik czy niedźwiedź ruszy w naszą stronę. Kiedy zauważysz dzika lub niedźwiedzia, nie podchodź i nie panikuj, odejdź w przeciwnym kierunku. Pamiętaj! Niedźwiedź to największy drapieżnik lądowy, a spotkanie z nim na szlaku może skończyć się tragicznie (unikaj kontaktu wzrokowego, nie odwracaj się do niedźwiedzia plecami).

Najważniejsze cechy:

• DyszaCONE, wyrzucająca substancję drażniącą w postaci chmury.
  • Roztwór olejożywicy / Oleoresin Capsicum: 26.4% OC
  • Głowica z metalowym klipsem.
  • Specjalna mieszanka zwiększająca zasięg.
  • Środek miotający obojętny, niepalny.
  • Poręczne opakowanie.

Jak używać gazu?

Sposób przenoszenia / użycia:
  1. Pojemnik nosić przy sobie w sposób umożliwiający szybkie użycie.
  2. Chronić pojemnik przed: uszkodzeniem mechanicznym (np. kluczami), temperaturą powyżej 50°C (np. w samochodzie) mogącą doprowadzić do rozszczelnienia.
  3. W trakcie obrony utrzymywać bezpieczny dystans wobec zwierząt.
  4. Zawsze skierować dyszę w stronę nozdrzy agresywnego zwierzęcia.
  5. W trakcie rozpylania substancji paraliżującej nie zbliżać się do zwierzęcia, korygować kierunek strumienia gazu.
  6. Efektywny zasięg substancji drażniącej zależy m.in. od warunków atmosferycznych (deszcz, przeciwny wiatr, ciśnienie, temperatura otoczenia).
  7. Po użyciu zaleca się zakup nowego pojemnika bez względu na ilość pozostałej substancji drażniącej.

Czas działania gazu pieprzowego

Wszystko zależy od tego, jak skład ma gaz pieprzowy. Średni czas działania gazu to od 15 do nawet 60 minut. Warto nadmienić, że istnieją gazy, które w swoim składzie posiadają barwnik UV (do identyfikacji przeciwnika), który jest trudny do usunięcia. W jakim celu? Chodzi o to, że napastnik będzie dzięki temu “widoczny” – nawet kiedy miną już pierwsze objawy działania gazu, ślady użycia w postaci barwnika UV będą nadal widoczne. Jest to istotne, zwłaszcza jeżeli została już wezwana policja lub na miejscu zdarzenia znajdują się potencjalni świadkowie.

Data ważności

Nie jest zalecane użycie gazu pieprzowego z przekroczoną data ważności, która określa do kiedy mamy pewność, że gaz na 100% zadziała. Z biegiem czasu mogą nastąpić problemy z ciśnieniem gazu, lub z jego efektywnością w sensie działania substancji paraliżującej.  Dlatego zawsze sprawdzaj datę ważności

Link do produktu

Opracowanie: firma Sharg®

8 thoughts on “Grizzly 63 ml Cone – najmocniejszy gaz pieprzowy dostępny na rynku!

1. Dlaczego nie na ludzi grizzly tzn na ludzi nie ale na bandytow tak a policja huja może nam zrobić w Polsce jakikolwiek gaz pieprzowy jest dozwolony. 🙂

1. Panie Janku, sprawa jest niezmiernie prosta. Zwierzęta działają instynktownie, ludzie robią tylko to czego się nauczyli. Każdy ptak zbuduje solidne gniazdo, mimo że nikt go tego nie uczył, każdy pies będzie szczekać w miej więcej tych samych momentach, mimo że nikt mu nie mówił kiedy ma szczekać (ewentualnie można tresurą i zniewoleniem nauczyć zwierzę czego ma nie robić ale każde wolne zwierzę będzie zachowywać się mniej więcej tak samo jak inne z jego gatunku). Zwietrzę po potraktowany gazem sobie poradzi, zadziała instynkt, zapanuje nad oddechem, przeczeka efekty działania gazu, poradzi sobie. Gaz jest w bardzo dużym stężeniu użyty na człowieku, będzie skuteczny ale przy braku doświadczenia może u gazowanego problemy oddechowe. Jeśli taka osoba się zadusi, to niezależnie od Pańskich intencji, może zostać skazany z zupełnie innych paragrafów niż posiadanie danego przedmiotu.

1. gaz jest dozwolony kazdy w Polsce nie wazne jaka zawartosc OC itp jesli ktos atakuje musi sie liczyc ze nawet umrze zaden sad nie skaze nikogo od gazu… zaden.

2. Podoba mi się ten gaz. Najbardziej cenię sobie w gazach pieprzowych ich moc a co za tym idzie – skuteczność. Co do użycia w samoobronie przed napastnikiem, to wydaje mi się, że użycie jego w konfrontacji z gościem, który chce cię zaatakować np nożem, to każdy sąd zgodzi się, że życie własne jednak jest ważniejsze niż ryzyko powikłań u napastnika.
    Dlatego noszę ze sobą zawsze 2 gazy. Jeden zwykły o przeciętnej mocy i jeden mocny. Pierwszy użyłbym, jeśli nie chciałbym zostać pobity, lub pogryziony. Drugi użyłbym w przypadku zagrożenia życia.
    Pozdrawiam.

3. Przetestowane… mocne, że fest – nawet te najmocniejsze kule pieprzowe od pepperball do TCP tak oddechu nie odejmują…
    W stanie wyższej konieczności / do obrony koniecznej jak najbardziej można użyć tylko, żeby z ilością nie przesadzić, bo działa szybko i MOCNO.